Kastamonu Üniversitesi | Geleceğini İnşa Edeceğin Üniversite

YENİ AÇILAN TEZLİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARI VE İKTİSAT 2. ÖĞRETİM TEZSİZ YÜKSEK LİSANS EK ÖĞRENCİ ALIM İLANI SONUÇLARI ve KAYITLARI HK. (12/09/2023)

Üniversitemiz Sosyal Bilimler Enstitüsüne bağlı ilgili Anabilim Dallarına, 2023-2024 Akademik Yılı Güz Dönemi Öğrenci Alım İlanına Ek Yeni Açılan Tezli Yüksek Lisans programlarına ve İktisat 2. Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Programına öğrenci alımı sonuçları web sayfamızda açıklanmıştır.

 

Tezli Yüksek Lisans Değerlendirme Sonuçları için tıklayınız.

 

İktisat 2. Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans değerlendirme sonuçları için tıklayınız.

 

KAYITLAT 12-14 EYLÜL TARİHLERİ ARASINDA YAPILACAKTIR.

 

  KESİN KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

 

 1. Kesin Kayıt Başvuru Formu (Örnek form için tıklayınız)
 2. Lisans Mezuniyet Belgesi ve transkriptin aslı veya noter onaylı sureti ya da alındığı kurumdan aslı gibidir onaylı sureti. (e-Devletten alınan karekodlu belgeler kabul edilecektir.)
 3. Ales Sonuç Belgesi (e-Devletten alınan karekodlu belgeler kabul edilecektir.)(Tezli programlar için)
 4. Yabancı Dil Sonuç Belgesi (e-Devletten alınan karekodlu belgeler kabul edilecektir.) (yabancı dil şartı bulunan yüksek lisans programları için)
 5. Nüfus Cüzdanının fotokopisi veya e-devletten alınacak Nüfus Kayıt Örneği,
 6. Adli Sicil Kaydı (e-devlet çıktısı son üç ayda alınmış olmalıdır.)
 7. Erkek öğrencilerin askerlik sevk tehirleri yapılmak üzere Askerlik Durum Belgesi (e-devlet çıktısı son üç ayda alınmış olmalıdır) ve askerlik erteleme dilekçesi. (Örnek dilekçe için tıklayınız)
 8. 4 adet vesikalık fotoğraf, (Son altı ay içinde çekilmiş olmalıdır.)
 9. Başka bir tezli lisansüstü programda kaydı olmadığına dair beyan formu(Örnek beyan formu için tıklayınız.)
 10. Adayların kesin kayıt işlemleri şahsen, noter vekâleti veya kargo yoluyla yapılacaktır. Başvuru bilgilerinin yanlış beyan edilmesi halinde adayların kesin kayıtları yapılmayacaktır.

 

 

 

KARGO YOLUYLA BAŞVURACAK ADAYLARIN DİKKATİNE!!!

 1. Kargo yoluyla yapılan başvuru sürecindeki bütün sorumluluk (gecikme, kaybolma, eksik evrak vb. durumlar) aday öğrenciye aittir. Enstitümüz bu konuda herhangi bir sorumluluk kabul etmeyecektir.
 2. Asıl kayıt hakkı kazanan aday öğrencilerin belgelerinin en geç 14 Eylül 2023  günü mesai bitimine kadar Enstitümüze ulaşmış olması veya 14 Eylül 2023 günü itibarıyla evrakların kargoya teslim edilmesi ve kargo teslimi yapıldığına dair bilgilendirmenin Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine mail atılması gerekmektedir. Bu tarihten sonra gelecek evraklar enstitümüz tarafından kabul edilmeyecek ve iade olacaktır.
 3. Adayların, kargo ile gönderdikleri  kesin kayıt evraklarının  Müdürlüğümüze  ulaşıp ulaşmadığını doğrulamak amacıyla telefon veya e-mail göndermemeleri; evrakın takibini ilgili kargo firmasının online sistemi üzerinden yapmaları gerekmektedir.

 

 HALK BANKASI ONLİNE ÖDEME SİSTEMİ ÜRETİNDEN ÖĞRENİM ÜCRETİ YATIRMA

Öğrenim Ücreti Ödemesi TC Kimlik Numarası ile Türkiye'de bulunan herhangi bir Halk Bankası ATM'sinden, İnternet Bankacılığı ve Mobil Bankacılığı üzerinden yapılabilir.

 

 HALK BANKASI EFT/HAVALE İLE ÖĞRENİM ÜCRETİ YATIRMA

HESAP ADI: KASTAMONU ÜNİVERSİTESİ STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI

BANKA ADI: HALK BANKASI KASTAMONU ŞB.

 II. ÖĞRETİM TEZSİZ Y. L. IBAN NO: TR 6200 0120 0948 2000 0400 0159

 

 

 

KARGO ADRESİ:

 SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ MÜDÜRLÜĞÜ - Kuzeykent Mah. Org. Atilla Ateş Paşa Cad. No: 15 MERKEZ/KASTAMONU (İLETİŞİM FAKÜLTESİ BİNASI GİRİŞ KATI)